Повеќе интелигентни и ефикасен начин за производство на автомобили конектор.

Dongguan Yuechuang автоматизација Опрема копродукции, Ltd (YC) е основана во 2007 година, е на високо-технолошкиот претпријатие од областа на машина конектор собранието и нестандардни собранието автоматизација машини и опрема R & D, проектирање, производство, продажба, инсталација, прилагодување , технички услуги во една, се наоѓа на патот Јанг Јанг наука парк, порта Пет Мин Чанг патот, Humen градска порта, Dongguan Сити, Кина.

Yue Чуанг е автомобилски конектор добавувачи автоматски собранието машина, имаме богато experienceis за 10years во R & D и производството на индустријата, во интелигентни, ефикасен и стабилен концепт на производот, строго го контролираат квалитетот на производството, за да обезбеди персоналните автомобил конектор собранието машина автоматизација прилагодени решенија да се задоволат реалните потреби на производство на автомобили конектор, да им помогне на производителите да се направи приклучок автоматизација производна линија надградба, тешка физичка работа, на поедноставен процесот на производство, стабилен квалитет на производот, да се подобри ефикасноста на производството, да се подобри ефикасноста на автомобилски конектор manufacturers'production и конкурентноста на претпријатија ...

повеќе >>

Најнови вести >>

80%! Домашни зад сцената херој со Т-автомобил - Gaopin автоматизација
Фокусирајќи се на целата автомобилска пазар, турбо е се повеќе станува меинстрим тренд. Сите видови на возила се опремени со "Т".
  • Dongguan yuechuang sincerely invites you to att...
  • Yuechuang expands overseas markets-Russian cust...
  • Why so many well-known enterprises choose yue c...

Индустрија вести >>

ДСМ лансира нов хидролиза отпорен PBT со содржина на стаклени влакна од 30%, што делумно може да ...
Врз основа на науката и технологијата, Холандската кралска ДСМ група, која е активна во областа на здравје, исхрана и материјали низ целиот свет ...
  • Development Trends and New Market Opportunities...
  • What is the development of automotive connector...
  • China’s automotive connector industry is ...
  • Automobile Age: Automobile Connector
WhatsApp Online Chat !