Më shumë inteligjent dhe efikas lidhës makinë Mënyra e prodhimit.

Zbulimin e makinë CDD-3

Përshkrim i shkurtër:

Detecting Machine CDD-3 Product Introduction This automated testing machine was custom designed and built by Yue Chuang to perform current tests on small plates. About Our Testing Machine: This fully automated, custom small plate current testing machine conducts several critical electrical current tests and saves all data. Prior to testing, the small plates are placed into a magazine tower where the system can pick, test and replace them in the same pocket. This fully customized system has ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Detecting-Machine-sample2

  zbulimin Machine CDD-3

  Product Introduction

  Kjo makinë automatizuar testimi është projektuar me porosi dhe ndërtuar nga Yue Chuang për të kryer teste aktuale në pllaka të vogla.
  About Our Testing Machine:
  Kjo plotësisht i automatizuar, me porosi të vogla pjatë aktuale makinë testimi kryen disa teste kritike elektrike aktuale dhe ruan të gjitha të dhënat. Para testimit, pllaka të vogla janë vendosur në një kullë revistë ku sistemi mund të vini, provë dhe t'i zëvendësojë në të njëjtin xhep.
  This fully customized system has the ability to capture and store measurement data and generate individual tube data sheets. The entire mechanical and electronic functions of this machine are synchronized and controlled by a PC workstation running a custom written Visual Basic application. The Visual Basic application automatically converts measurement data to a user-friendly interface, and generates a printer-friendly Microsoft Excel spreadsheet.

  Features:

  YC CDD Testing Automation Equipment Features
  1.This machine is manual feeding, with functions of automatic conduction, short circuit detection, ccd size detection and carrier tape packaging.
  2.It Uses Precise Servo Motor Mechanical Finger To Move, With High Speed And Precision.
  3.It uses high-pixel cameras imported from germany,with high precision and high performance , it has automatic ng separation function.
  4.It uses pic programmable control, and the interface uses a touch screen, which is fast, simple, clear, beautiful, easy to operate.
  5.Automatic detection function: detect the direction of the material, and whether there is material, if there is materials work, otherwise shutdown.
  6.It has automatic production count, output setting function.
  7.It has pneumatic actuating structure,which is fast and safe.
  8.In case of abnormal alarm, it automatically shutdown, and display the corresponding abnormal information, to facilitate the handling of the problem.

  Sample Show

  Detecting-Machine-sample

  Service Process

  Auto-Assembly-Automation-Machinery-(3)

   

  About us

  Auto-Assembly-Automation-Machinery-(2)

  Company Profile

  Dongguan Yue Chuang Automation Equipment Co. Ltd. ( YC ) was founded in 2007, is a high-tech enterprise specializing in the connector assembly machine and non-standard assembly automation machinery and equipment R & D, design, manufacturing, sales, installation, adjustment, technical services in one, is located on Road Yang Yang Science Park,Gate Five Min Chang Road, Humen Town Gate, DongGuan City, China

  Yue Chuang is automotive connector automatic assembly machine suppliers, we have rich experienceis about 10years in R & D and manufacturing industry, in an intelligent, efficient and stable product concept, strictly control the production quality, to provide personalized car connector assembly machine automation customized solutions to meet the actual needs of production car connector, To assist the manufacturers to do connector automation production line upgrade, heavy manual labor, the simplified production process, stable product quality, improve production efficiency, to improve the automotive connector manufacturers’production efficiency and the competitiveness of enterprises.

  Factory Scene

  Auto-Assembly-Automation-Machinery-(4)

  Why choose our product?

  1. High cost-effective
  makinë të plotë automatike kuvendit bën rezultatet të lartë, kosto-shërohet mund të realizohet në një vit që kur makina filloi të punojë.
  2. Low cost
  operacion manual nevojshme vetëm në shtojcë komponent. në masë të madhe të zvogëlojë koston e punës, procesi i përpunimit multi-fazë mund të thjeshtohet dhe llojet e ndryshme të komponentëve të automobilave do të mund të prodhohen.
  3. Low loss and long service life
  të gjitha pjesët e sistemit elektrik dhe të energjisë janë të importuara me paketim origjinal, të cilat e bëjnë me cilësi të lartë të sigurt makinës.
  4. User-friendly
  all the assembly machines are designed by professional and experienced engineers. Professional staff is put in charge of after-sale service.
  5. Technical support
  lntelligent operating system ensure variety of detecting and data analysis function.

  Certification

  Auto-Assembly-Automation-Machinery-(7)

  Contact us

  Auto-Assembly-Automation-Machinery-(5)


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products


  WhatsApp Online Chat !