Më shumë inteligjent dhe efikas lidhës makinë Mënyra e prodhimit.

Pajisje mekanike për Automotive Connector RJ45-2

Përshkrim i shkurtër:

Mechanical Equipment for Automotive Connector RJ45-2 Product Introduction Yue Chuang Automation Equipment CO.,LTD, located in Dongguan, Guangdong province, China, is a professional automation equipment supplier. Yue Chuang is specialized in developing and manufacturing assembly machine that producing automotive connector and other kind of automotive accessories. Yue Chuang is also good at customizing non-standard assembly machines for car. Product features RJ45 Connector Automation Equipment...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Mechanical-Equipment-for-Automotive-Connector2

  Pajisje mekanike për Automotive Connector RJ45-2

  Product Introduction

  Yue Chuang Automation Equipment CO., LTD, të vendosura në Dongguan, provincën Guangdong, China, është një profesionist furnizues pajisjeve automatizimi. Yue kosova është e specializuar në zhvillimin dhe prodhimin e makinës kuvendit që prodhon lidhës automobilave dhe lloj tjetër të aksesorëve të automobilave. Yue Chuang është gjithashtu i mirë në customizing makina jo-standarde kuvendit për makinën.

  Product features

  RJ45 Connector Automation Equipment:
  The product’s automatic detection system can detect the quality of the product through non-contact methods, with high detection speed,
  repeatability and high reliability.the product quality problem of manual inspection is completely avoided, and the detection efficiency is greatly
  improved, which saves a lot of labor costs for the enterprise while improving product quality.the product has a powerful visual processing system
  embedded with advanced visual processing algorithms that can operate reliably in a variety of complex environments.the product has a wide range
  of applications. It covers various industries, and has a friendly human-machine interface. It can provide alarms through screens and sounds, and can
  directly control the pipeline to suspend work. It is easy to install and quick to debug.

  Sample Show

  Mechanical-Equipment-for-Automotive-Connector

  Service Process

  Auto-Assembly-Automation-Machinery-(3)

   

  About us

  Auto-Assembly-Automation-Machinery-(2)

  Company Profile

  Dongguan Yue Chuang Automation Equipment Co. Ltd. ( YC ) was founded in 2007, is a high-tech enterprise specializing in the connector assembly machine and non-standard assembly automation machinery and equipment R & D, design, manufacturing, sales, installation, adjustment, technical services in one, is located on Road Yang Yang Science Park,Gate Five Min Chang Road, Humen Town Gate, DongGuan City, China

  Yue Chuang is automotive connector automatic assembly machine suppliers, we have rich experienceis about 10years in R & D and manufacturing industry, in an intelligent, efficient and stable product concept, strictly control the production quality, to provide personalized car connector assembly machine automation customized solutions to meet the actual needs of production car connector, To assist the manufacturers to do connector automation production line upgrade, heavy manual labor, the simplified production process, stable product quality, improve production efficiency, to improve the automotive connector manufacturers’production efficiency and the competitiveness of enterprises.

  Factory Scene

  Auto-Assembly-Automation-Machinery-(4)

  Why choose our product?

  1. High cost-effective
  makinë të plotë automatike kuvendit bën rezultatet të lartë, kosto-shërohet mund të realizohet në një vit që kur makina filloi të punojë.
  2. Low cost
  operacion manual nevojshme vetëm në shtojcë komponent. në masë të madhe të zvogëlojë koston e punës, procesi i përpunimit multi-fazë mund të thjeshtohet dhe llojet e ndryshme të komponentëve të automobilave do të mund të prodhohen.
  3. Low loss and long service life
  të gjitha pjesët e sistemit elektrik dhe të energjisë janë të importuara me paketim origjinal, të cilat e bëjnë me cilësi të lartë të sigurt makinës.
  4. User-friendly
  all the assembly machines are designed by professional and experienced engineers. Professional staff is put in charge of after-sale service.
  5. Technical support
  lntelligent operating system ensure variety of detecting and data analysis function.

  Certification

  Auto-Assembly-Automation-Machinery-(7)

  Contact us

  Auto-Assembly-Automation-Machinery-(5)


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products


  WhatsApp Online Chat !